Forside

Kontakt

Kontaktpersoner i projektet
(partnere og associerede organisationer listet alfabetisk efter organisation)

Campus Helsingborg, Institut for Turisme og Service Management
Erika Andersson Cederholm
Universitetspladsen 2, S- 25 108 Helsingborg
Tel. nr. +46 (0)42356609
erika.andersson_cederholm@msm.hbg.lu.se

Campus Helsingborg, Institut for Turisme og Service Management
Johan Hultman
Universitetspladsen 2, S- 25 108 Helsingborg
Tel. nr. +46 (0)42356613
johan.hultman@msm.hbg.lu.se
Campus Helsingborg, Institut for Turisme og Service Management
Louise Bergdahl
Hjemmeadresse: Mellersta Stenbockgatan 39, S- 254 42 Helsingborg
Tel. nr. +46 (0)42141589, +46 (0)706035115 (mobil)
louise.bergdahl.153@student.lu.se
Campus Helsingborg, Institut for Turisme og Service Management
Sabina Gyllensten
Hjemmeadresse: Stenkretsgatan 20, S- 254 56 Helsingborg
Tel. nr. +46 (0)42155135, +46 (0)768935360 (mobil)
sabina.gyllensten.374@student.lu.se
C4 Hillerød Erhvervs- og TuristCenter
Ole Mortensen
Møllestræde 9,
DK-3400 Hillerød
Tel. nr. +45 48220572
olmo@c4.dk
Furesø kommune
Anne Beck Nielsen
Kulturhuset, Stavnsholtvej 3, DK-3520 Farum
Tel: +45 7235 4569
abn@furesoe.dk
Furesø kommune
Vivi Fahnøe
Furesø Bibliotekerne, Bymidten 48, DK-3500 Værløse
Tel. nr. +45 7235 4636
vif@furesoe.dk
Region Hovedstaden
Henrik Sparre-Ulrich
Kongens Vænge, DK-3400 Hillerød
Tel. nr +45 48205510
HSU@noh.regionh.dk
Region Hovedstaden
Kirsten Thomle Jabobsen
Kongens Vænge, DK-3400 Hillerød
Tel. nr +45 48205329
kirsten.thomle.jacobsen@regionh.dk
Horisont amba
Ulrik Okkels Iversen
Tomsgårdsvej 64, 4, th. 2400 København NV
Tel. nr +45 5099 7136
ui@c4.dk
Horisont-amba
Henrik Haubro
Østergade 29, DK-4700 Næstved
Tel. nr. +45 55702970
post@horisont-amba.dk
Kulturkonsulent
Vibeke Skov Larsen
Bondehavevej 224, 2880 Bagsværd
Tel. nr. +45 29258938
kulturkonsulenten@webspeed.dk
Malmö Stad, Kulturförvaltningen, Kansliet
Eva Klamméus
Södergatan 9, S-211 34 Malmö
Tel. nr. +46
(0)40344856
  eva.klammeus@malmo.se
Malmö KulturStöd
Bo Nordström
Friisgatan 15 B, Vån 5, S-214 21 Malmö
Tel. nr. +46
(0)40344908
  bo.nordstrom@malmo.se
Roskilde Universitetscenter
Jørgen Ole Bærenholdt
Bygning P2, Universitetsvej 1, Postboks 260, DK-4000 Roskilde

Tel. nr. +45 46742155 (direkte)
  job@ruc.dk

Roskilde Universitetscenter
Hanne Louise Jensen
Bygning 02, Universitetsvej 1, Postboks 260, DK-4000 Roskilde
Tel. nr. +45 4674 2000
hannej@ruc.dk
Simrishamn Kommun
Gunilla Janlert
Kultur- och Fritid, 272 80, Kulturhuset Valfisken, 
S-272 80 Simrishamn

Tel. nr. +46 (0)414819303 
gunilla.janlert@simrishamn.se
Simrishamn Kommun
Elisabeth Wikenhed
Kultur- och Fritidsförvaltningen, S-272 80 Simrishamn
Tel. nr. +46 (0)414819314 (direkte)
elisabeth.wikenhed@simrishamn.se
Furesø kommune
Annemette Andersen-Hoppe
Kulturhuset, Stavnsholtvej 3, DK-3520 Farum
Tel. nr. +45 7235 4568
aah@furesoe.dk
Furesø kommune
Bente Høegh
Kulturhuset, Stavnsholtvej 3, DK-3520 Farum
Tel. nr. +45 7235 4567
beh@furesoe.dk
Ängelholm Kommun Külturförvaltningen
Susann Toft
Box 1070, S-26280 Ängelholm
Tel. nr. +46 (0)43187097
susann.toft@engelholm.se